Czym są narzędzia wielofunkcyjne?

Czym są narzędzia wielofunkcyjne?

Wielofunkcyjne narzędzia cieszą się bardzo dużą popularnością. Do takich narzędzi zalicza się multitoole. Wykorzystują je survivalowcy. Mogą przydać się także turystom czy okazać przydatne podczas różnorodnych prac domowych. Po multitoole mogą sięgnąć także posiadacze broni czarnoprochowej.

W jakie funkcje może zostać wyposażony multitool?

Wielofunkcyjne multitoole pojawiły się na rynku wiele lat temu i bardzo szybko zdobyły ogromną popularność. Dzisiaj więc w sprzedaży dostępne są multitoole różniące się między sobą funkcjami. Najprostszy multitool będzie zawierał kombinerki, mały nóż czy śrubokręt. Na rynku z łatwością można obecnie znaleźć multitool składający się ze znacznie większej liczby narzędzi. Wielofunkcyjne kombinerki, które są niezwykle przydatne przy konserwacji karabinów i strzelb wyposażone są dodatkowo między innymi w:

  • przecinak do drutu;
  • skrobaczkę do zamka;
  • skrobaczkę do suwadła z pilnikiem.

Dodatkowo te wielofunkcyjne kombinerki składają się z wkrętaka na bity.

Jakie jeszcze multitoole można kupić?

Jak już wspomnieliśmy, wielofunkcyjne kombinerki mogą składać się z bardzo różnych narzędzi. W sprzedaży dostępne są więc także narzędzia survival. Wbrew nazwie narzędzia survival przydać się mogą nie tylko podczas survivalowych wypraw. Narzędzia survival można zabrać ze sobą na długą wyprawę w góry czy na kilkudniowy biwak. Mutitool to sprzęt survival, który może być używany także w domu czy podczas podróży samochodem. Dobre, wielofunkcyjne kombinerki to niezwykle przydatny sprzęt survival.

Redakcja