Dlaczego warto mieć kamizelkę taktyczną?

Dlaczego warto mieć kamizelkę taktyczną?

Kamizelka taktyczna bardzo wielu osobom kojarzy się z ciężkimi kamizelkami kuloodpornymi. Warto jednak wiedzieć, że kamizelka taktyczna ma bardzo wiele wariantów. A to oznacza, że sprawdza się nie tylko na polu walki.

Jakie są rodzaje kamizelek taktycznych?

Rodzajów kamizelek taktycznych jest dzisiaj kilka rodzajów. Można kupić między innymi kamizelki, które nie mają właściwości kuloodpornych. Tego typu kamizelka taktyczna ma dwie kieszenie. Są one przeznaczone do umieszczenia płyt balistycznych.

Na ogół wykonana jest z poliestru, a jej wypełnienie stanowi pianka polietylenowa. Kamizelka wojskowa od tej, która może być elementem odzieży survivalowej znacznie się różni. Kamizelka wojskowa służy do ochrony korpusu. Kamizelka wojskowa wykonana jest z bardzo wytrzymałych materiałów. Jako materiał ochronny wykorzystano w niej kevlar.

Kto może kupić takie akcesoria?

Zwykłe kamizelki ochronne może kupić praktycznie każdy. Kamizelki ochronne przeznaczone dla wojska i innych służb mundurowych są produktami koncesjonowanymi. Osoby, które chcą kupić takie kamizelki ochronne powinny posiadać koncesję. Wydaje ją MSWiA. Z kamizelek kuloodpornych korzysta nie tylko wojsko. Kamizelka policyjna stanowi dzisiaj standardowe wyposażenie wielu służb mundurowych.

Zakupiona w Polsce kamizelka policyjna może zostać wwieziona na Ukrainę. Nie potrzeba wtedy zezwolenia. Kamizelka policyjna sprzedawana jest w zestawie z hełmem. Wszystkie rodzaje kamizelek można kupić w internetowym sklepie z militariami.

Redakcja