Jakie akcesoria można zakupić w sklepie militarnym?

Jakie akcesoria można zakupić w sklepie militarnym?

Do przenoszenia amunicji czy granatów żołnierze wykorzystują kamizelki taktyczne. Pierwsza współczesna kamizelka taktyczna jest wzorowana na brytyjskiej kamizelce Battle Jarkin, która została opracowana w 1942 roku.

Dla kogo są przeznaczone kamizelki taktyczne?

Kamizelka taktyczna występuje dzisiaj w bardzo wielu wariantach. Jest obowiązkowym elementem wyposażenia nie tylko żołnierzy. Kamizelka taktyczna znajduje się na wyposażeniu także graczy ASG. Kamizelki taktyczne różnych rodzajów oferuje dobrze zaopatrzony internetowy sklep z militariami.

W jego asortymencie dostępne są między innymi kamizelki przeznaczone do przenoszenia płyt balistycznych. Kamizelki te wyposażone są w uchwyt ratowniczy, a do ich wykonania wykorzystany został wytrzymały poliester i pianka polietylenowa. W ofercie jest także kamizelka wojskowa. Kamizelka wojskowa jest kamizelką kuloodporną. Chroni klatkę piersiową, plecy i głowę. Jako materiał ochronny występuje w niej kevlar.

Jakie zalety mają kamizelki taktyczne?

Kamizelki ochronne mają wiele zalet. Największa to oczywiście ta, że kamizelki ochronne chronią przed pociskami. Materiały, z których wykonane zostały kamizelki ochronne są wodoodporne i nie tracą swych właściwości nawet w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Istotne jest to, że kamizelka policyjna jest stosunkowo lekka. Zarówno kamizelka policyjna, jak i wojskowa oraz taktyczna są bardzo funkcjonalne. Kamizelka policyjna umożliwia mocowanie dodatkowych elementów wyposażenia. Można ją kupić w zestawie z hełmem.

Redakcja