Jaki gaz pieprzowy wybrać?

Jaki gaz pieprzowy wybrać?

Nie ma najlepszego gazu pieprzowego na każdą okazję, a wyboru należy dokonać w oparciu o osobiste cechy i preferencje, a także zamierzone warunki noszenia i użytkowania.

Gaz pieprzowy dla kobiet

Gaz łzawiący do codziennego noszenia w torbie lub w kieszeni powinien być o pojemności 25 ml. Taki gaz pieprzowy do samoobrony nie zajmuje dużo miejsca, nie wymagają precyzyjnego celowania i są zawsze pod ręką. W ostateczności można ich używać w pomieszczeniach, pod warunkiem, że można je jak najszybciej opuścić.

Etui w niektórych modelach zabezpiecza je przed uszkodzeniem i zabezpiecza przed przypadkowym użyciem w torbie lub kieszeni, a także eliminuje niewłaściwy kierunek rozpylania, co jest ważne w sytuacji awaryjnej. Może to być gaz pieprzowy łzawiący lub gaz pieprzowy paraliżujący.

Zakup gazu łzawiącego dla mężczyzn

Ponieważ mężczyźni mają mniej ograniczeń co do rozmiaru rzeczy, które mogą nosić, można zalecić większą objętość do codziennego noszenia. Jaką? To już jest indywidualne. Jeśli dla mężczyzny w konkretnej sytuacji liczy się rozmiar, polecamy gaz pieprzowy w żelu. Aby rozwiązać możliwe sytuacje konfliktowe w drodze, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn do samochodu, zalecamy nebulizatory o zwiększonej objętości 100 ml.

Wymiary podczas transportu samochodem nie mają już znaczenia, a duża objętość oznacza dłuższy czas oprysku. W takich sytuacjach najlepszym wyborem jest, który ma zwiększoną odporność na wiatr. W celu ochrony przed psami zaleca się stosowanie specjalistycznych produktów lub czystego gazu pieprzowego o wysokiej zawartości OS. W każdym przypadku należy jednak przede wszystkim brać pod uwagę własne bezpieczeństwo i w tym kontekście dokonywać wyboru.

Redakcja