Sprawdzone gadżety do samoobrony

Sprawdzone gadżety do samoobrony

Poczucie bezpieczeństwa – każdemu człowiekowi na nim zależy. Paralizator latarka oraz gaz pieprzowy to produkty, które w sytuacjach zagrażających zdrowiu, czy nawet życiu, realnie są w stanie pomóc ich posiadaczowi. Nie trzeba mieć na nie pozwolenia, by je nabyć. Tego typu gadżety dostępne są w wielu modelach i cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród pań, jak i panów. Co warto o nich wiedzieć? 

Praktyczne paralizatory w latarkach 

Paralizator latarka to połączenie dwóch użytecznych przedmiotów, które znacznie podnoszą poczucie bezpieczeństwa. Ten niewątpliwie praktyczny produkt świetnie spisze się podczas wieczornych spacerów, pieszych wycieczek czy też późnych powrotów z pracy. Chętnie sięgają po niego ochroniarze, czy też taksówkarze. Latarka z paralizatorem łatwa jest w użyciu i w razie zaistnienia takiej konieczności jest w stanie obezwładnić na jakiś czas napastnika, czy też atakujące zwierzę. Warto jest mieć ją zawsze pod ręką. 

Skuteczny gaz pieprzowy 

Podobnie jak paralizator latarka, tak i gaz pieprzowy stanowi produkt, dzięki któremu można stawić czoła zagrożeniu. Rozpylona substancja skutecznie podrażnia oczy oraz błony śluzowe, paraliżując tym samym na jakiś czas napastnika, dając przy tym czas na ucieczkę oraz wezwanie pomocy.

Gaz pieprzowy, podobnie jak latarka z paralizatorem bez zezwolenia, nie powoduje stałych obrażeń, a jego efekt działania znikają po jakimś czasie. Tego typu produkty można zakupić w sklepach internetowych. Przed ich użyciem zawsze warto zapoznać się z wszelkimi specyfikacjami, czy też instrukcją obsługi.

Redakcja