Unikalne i ciekawe hobby – strzelanie

Unikalne i ciekawe hobby – strzelanie

Strzelanie to ciekawa dyscyplina sportowa, gromadząca wokół siebie coraz większe grono fanów. Wiatrówki bez pozwolenia, łatwo dostępne dla wszystkich tych, którzy chcą je zakupić, tylko i wyłącznie zachęcają do tego, by spróbować swoich sił w tym sporcie.

Sokole oko, wyćwiczenie pozycji, skupienie, odpowiednie oddychanie. Są to elementy, o których nie może zapominać żaden strzelec, szlifujący swoje umiejętności. Wiatrówki długie, jak i wiatrówki krótkie. Co warto wiedzieć o strzelaniu, nim się po nie sięgnie? Tego dowiesz się z niniejszej treści. 

Jak strzelać z wiatrówek bez pozwolenia 

Niezależnie od modelu, jak i typu nabytej wiatrówki bez pozwolenia, istnieje kilka pozycji, z których można oddawać celne strzały. W tym wpisie skupimy się na broni długiej. Przymierzając się do oddania strzału można przyjąć: 

  • pozycję stojącą –  strzelec, trzymając nabyte wiatrówki bez pozwolenia, powinien do swojego celu zwrócić się bokiem. Dłoń od ręki wspierającej (w przypadku osoby praworęcznej jest to lewa) powinna znajdować się mniej więcej w połowie długości całej broni po to, aby ta się nie chybotała. Łokieć od tej ręki powinien być dociśnięty do ciała, by jeszcze zwiększyć stabilność (kobiety dla ułatwienia, jeżeli są niskie, mogą oprzeć go o talię). Natomiast łokieć od prawej strony, tak by było wygodnie, nie powinien znajdować się blisko ciała. 
  • pozycję klęczącą – w tej postawie wykorzystuje się kolano jako stabilną podporę, na której opiera się łokieć. Kluczem do sukcesu okazuje się tu być stabilność całej sylwetki. 
  • pozycję leżącą – nabyta broń bez pozwolenia to okazja do tego, by wypróbować wszystkie pozycje strzeleckie. Nie da się ukryć, że leżąc oddaje się jedne z najbardziej celnych strzałów. Nogi w tej pozycji powinny być rozstawione szeroko i wygodnie, by całe ciało nie przechylało się na boki.  

Kto może strzelać 

Wiatrówki bez pozwolenia mogą nabyć osoby dorosłe i to one zazwyczaj pasjonują się tym hobby. Popularność kółek strzeleckich, do których uczęszczają osoby mające 16 lat i mniej, świadczy jednak o tym, że i młodzi ludzie odnajdują rozrywkę w tym sporcie. Wiatrówki długie, jak i wiatrówki krótkie to prawdziwe wyzwanie. Z każdego modelu strzela się inaczej, dlatego też zawsze jest co doskonalić.

Redakcja