Czarnoprochowce – broń, którą można nabyć bez pozwolenia

Czarnoprochowce – broń, którą można nabyć bez pozwolenia

Wiatrówki to nie wszystko! Przekonać można się o tym, odwiedzając specjalistyczny sklep z bronią, który oferuje profesjonalistom oraz laikom eleganckie czarnoprochowce. W momencie, kiedy strzelectwo staje się coraz bardziej popularnym sportem, stanowią one pewne urozmaicenie, a zwłaszcza, gdy dobierze się do nich odpowiednie akcesoria. Czym jednak właściwie jest czarnoprochowa broń bez pozwolenia? Przekonaj się o tym, zapoznając z poniższą treścią. 

Ukłon w stronę historii 

Broń czarnoprochowa to z pewnością prawdziwy rarytas zarówno dla fanów strzelectwa, jak i historii. Dostępna w internetowym sklepie z bronią stanowi współcześnie produkowane repliki, które odnoszą się do modeli powstających przed 1885 rokiem. Składają się na nie: 

  • strzelby,
  • pistolety,
  • karabiny,
  • rewolwery. 

Prezentują się one nienagannie dzięki precyzyjnym wykończeniom oraz drewnianym rękojeścią, które konkretnym modelom dodają charakteru. 

Jak to wygląda od strony prawnej?

Sklep z bronią może sprzedawać czarnoprochowce osobom, które nie mają zezwolenia na posiadanie broni. Jest to całkowicie legalne i zgodne z prawem. Tego typu modele mogą kupić w Polsce osoby pełnoletnie. Jeżeli ktoś nadal ma wątpliwości co do tego, może zapoznać się również z ustawą o Broni i Amunicji. Decydując się na taki zakup należy jednak postawić na sprawdzony sklep z bronią, aby mieć pewność, że wybrany egzemplarz okaże się wysokiej jakości produktem.

Redakcja