Strzelectwo sportowe – najważniejsze informacje

Strzelectwo sportowe – najważniejsze informacje

Wiatrówki bez pozwolenia, które można nabyć w licznych sklepach, cieszą się coraz większą popularnością i z tym nie można się nie zgodzić. Dorośli coraz chętniej po nie sięgają, szukając ciekawego i ekscytującego hobby. Zdarza się ponadto, że nowymi zainteresowaniami starają się zarazić również swoje pociechy. Czy nabywana broń bez pozwolenia odpowiednia jest dla dzieci? 

Strzelanie z broni palnej

Warto na wstępie zaznaczyć, że w żadnym akcie prawnym nie jest poruszona kwestia tego, że dziecko nie może strzelać. Wiatrówki bez pozwolenia, w przeciwieństwie do broni z amunicją ostrą, można nabyć bez większego problemu, dzięki czemu są ogólnodostępne, również dla dzieci.  Czy powinny one sięgać po tego typu rodzaj rozrywki? Zdania są podzielone.

Warto jednak zauważyć, że wiatrówki krótkie, jak i wiatrówki długie mają swoją wagę, z którą nie radzą sobie najmłodsi, dlatego też wiele osób uważa, że wiek 12-14 lat jest idealny, by rozpocząć swoją przygodę w strzelectwie

Dyscyplina, świadomość, dojrzałość 

Wiatrówki bez pozwolenia można odnaleźć w asortymentach kółek strzeleckich, jak i u siebie w domu. Stają się one pasją wielu nastolatków, którzy z radością doskonalą swoje umiejętności, prezentowane na licznych zawodach dla juniorów. Broń, uznawana za niebezpieczną, może również uczyć pokory, dyscypliny i cierpliwości.

Zanim jednak dostanie się w ręce dziecka (12-14 letniego) należy o niej opowiedzieć, przedstawić zasady bezpieczeństwa itd. Strzelanie z nabytej broni bez pozwolenia powinno zawsze odbywać się pod czujnym okiem dorosłego bądź też instruktora. 
 

Redakcja