Jak przeciwdziałać oprawcy – gadżety do samoobrony

Jak przeciwdziałać oprawcy – gadżety do samoobrony

Na napastników można natknąć się wszędzie: w drodze do pracy, na spacerze, na dyskotece, czy też na mieście. Gaz pieprzowy w żelu, poręczny paralizator, czy też alarmy osobiste pozwalają osobom cywilnym odpowiedzieć na zaczepki oraz ewentualny atak bezpośredni. Nie każdy musi znać sztuki walki i być mistrzem samoobrony, każdy jednak może zagwarantować sobie oraz bliskim większe bezpieczeństwo. Jak? Przekonasz się z niniejszego tekstu.

Poręczne gadżety miej zawsze przy sobie 

Zmieszczą się one w torebce, torbie na laptopa, plecaku, czy też przy pasku w kaburze. Gaz pieprzowy do samoobrony w formie żelowej sprawdzi się zarówno na przestrzeni otwartej, jak i w pomieszczeniu. Dzięki temu, że nie jest rozpylany, nie zaszkodzi osobie broniącej się, jak i najbliższemu otoczeniu.

Jest łatwy w użyciu, a jego działanie może powstrzymać napastnika nawet do 45 minut. W przeciwieństwie do paralizatora działa na odległość i pozwala zachować dystans względem oprawcy. 

Odstraszający pisk i wołanie o pomoc 

W obliczu zagrożenia nie można być cicho. Warto uruchomić w takim wypadku alarm osobisty bądź też po użyciu gazu pieprzowego do samoobrony zacząć krzyczeć i uciekać. Hałas zawsze odstraszał oprawców, którzy chcą za swoje czyny uniknąć odpowiedzialności.

Oślepieni na jakiś czas substancją zawierającą kapsaicynę alkalidową z pewnością daleko nie uciekną, co jest sporym ułatwieniem dla policji, tak samo jak dla osób trzecich, które postanowią pomóc poszkodowanemu. Gaz pieprzowy nie jest skomplikowany ani ciężki, dzięki czemu każdy poradzi sobie z jego obsługą.

Redakcja