Na co zwrócić uwagę, szykując się na survival?

Na co zwrócić uwagę, szykując się na survival?

Wyprawy survivalowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Powody tej popularności są bardzo różne – od chęci przeżycia przygody, poprzez zainteresowanie sztuką przetrwania, aż po dawkę adrenaliny, za którą tęskni wielu podróżników. Dlatego też niemała część z nich wybiera właśnie tego typu wyprawy, które pozwalają sprawdzić się w trudnych warunkach. Jednak aby taka przygoda była naprawdę udana (i przede wszystkim bezpieczna), to warto zadbać o dobry sprzęt outdoorowy, który powinien stanowić podstawę wyposażenia każdego wędrowcy.

W jego skład wchodzi nie tylko odpowiedni plecak, nieprzemakalna odzież czy apteczka, ale też różnorodne akcesoria survivalowe. Wśród nich na uwagę zasługuje siekiera survival, która w takich wyprawach jest bardzo przydatna. Na co zwrócić uwagę wybierając siekierę lub toporek survival?

Po pierwsze – jakość wykonania siekierki na survival

Siekiera survival to sprzęt niezwykle przydatny podczas różnego rodzaju wypraw. Jednak aby sprawdziła się w trudnych warunkach, to musi być wykonana w odpowiedni sposób. Dlatego też wybierając tego typu sprzęt survival warto zwrócić uwagę na jakość wykonania.

Tutaj istotnych jest kilka elementów – solidny uchwyt (najlepiej drewniany, a dodatkowo zabezpieczony przed działaniem niekorzystnych warunków), część tnąca wykonana z wysokiej jakości stali i wytrzymałe połączenia (wpływające nie tylko na wydajność pracy, ale także na jej bezpieczeństwo). Warto pamiętać o jednym – solidnie wykonana siekiera survival to gwarancja efektywnego, długotrwałego i bezpiecznego użytkowania.

Po drugie – podstawowe elementy

Drugim kryterium wyboru siekiery lub toporka survival jest funkcjonalność podstawowych elementów. Tutaj warto zwrócić uwagę przede wszystkim na uchwyt (który powinien być ergonomiczny, wygodny w użyciu, wytrzymały i pokryty powłokami antywstrząsowymi) oraz ostrze (które powinno być wykonane z dobrej jakości stali, niewymagającej częstego ostrzenia). W tym przypadku nie warto oszczędzać, gdyż dobrej jakości element siekiery to gwarancja skuteczności i bezpieczeństwa.

Siekiera survival to jeden z podstawowych elementów wyposażenia podróżnika. Warto zadbać o to, aby była ona praktyczna, wygodna w użytkowaniu i przede wszystkim bezpieczna.

Redakcja