Strzelanie – odległość oddawania strzałów

Strzelanie – odległość oddawania strzałów

Nabywane coraz częściej wiatrówki bez pozwolenia cieszą się wciąż wzrastającą popularnością. Na ich zakup decydują się osoby, które najczęściej chcą znaleźć sobie nowe hobby, ciekawie spędzić wolny czas, czy też poćwiczyć celność, jak i precyzję.

A jest w czym wybierać. Wiatrówki długie, jak i wiatrówki krótkie, przez to, że inaczej się z nich strzela, stanowią ciekawe wyzwanie dla laików oraz bardziej wprawionych zawodników. Z jakiej odległości powinno oddawać się strzały? Przekonaj się o tym, zapoznając z niniejszą treścią.

Broń pneumatyczna – ile metrów od tarczy

Nabywane wiatrówki bez pozwolenia to nic innego jak karabiny i pistolety pneumatyczne. W zależności od modelu różnią się one między sobą prędkością, jaką może rozwinąć pocisk, wyglądem, jak i siłą naciągu. Osoby, uprawiające to hobby, oddają strzały z różnej, dogodnej dla siebie odległości.

Strzelanie sportowe natomiast odbywa się zazwyczaj w odległości 10 metrów od celu. Nabyta broń bez pozwolenia, zwiększając na własną rękę dystans, w rękach doświadczonej osoby może okazać się celna nawet na dystansie 20 metrów. 

Jak to jest z bronią kulową

Nabywane w sklepach wiatrówki bez pozwolenia nie mają oczywiście takiej mocy jak broń kulowa, na którą trzeba już mieć odgórne zezwolenie. Patrząc na to, jaką dzięki niej może osiągnąć siłę i szybkość pocisk, strzela się z niej z odległości 25, 50, a nawet 300 metrów, na dobrze przystosowanym do tego terenie, spełniającym wszystkie normy bezpieczeństwa. Wiatrówki krótkie, jak i wiatrówki długie, nie mogą się z tym mierzyć. Każdy jednak od czegoś zaczynał, dlatego też broń bez pozwolenia okazuje się być dobrym początkiem, na rozpoczęcie przygody z tym sportem.

Redakcja