Zalety gazu pieprzowego

Zalety gazu pieprzowego

Z powodu kompaktowych rozmiarów, niskiej ceny, prostoty i niezawodności konstrukcji – gaz łzawiący cieszy się olbrzymią popularnością. Nie wymagają specjalnych umiejętności w obsłudze i nie powodują nieodwracalnego uszczerbku na zdrowiu napastnika.

Z czego składa się gaz łzawiący?

Gaz pieprzowy łzawiący jest w rzeczywistości proszkiem, który rozprzestrzenia się w chmurze w powietrzu. Te proszki mają trzy różne formuły, ale wszystkie zostały zaprojektowane tak, aby działać w ten sam sposób. Wytwarzane są substancje chemiczne, które powodują ucisk gardła, a także płacz, kaszel, krztuszenie się, katar, wymioty, bóle brzucha, biegunkę, swędzenie, pieczenie, wysypkę i problemy z oddychaniem.

Wszystkie te objawy mogą wystąpić w wyniku krótkich ekspozycji, a długotrwałe narażenie może prowadzić do objawów utrzymujących się do 10 miesięcy. Gaz pieprzowy do samoobrony jest legalny i bezpieczny w użyciu.

Zalety gazu pieprzowego

Gaz pieprzowy w żelu działa poprzez tymczasowe zapalenie błon śluzowych nosa, oczu, gardła i płuc napastnika. Kiedy uderzy, oczy napastnika automatycznie się zamkną, tymczasowo go oślepiając i powodując problemy z oddychaniem, które również dezorientują atakującego. Nawet najbardziej zdeterminowany napastnik nie może przezwyciężyć efektu gazu pieprzowego. Gaz pieprzowy paraliżujący jest najbardziej skuteczny i jest również dość łatwy w użyciu.

Wiele produktów jest niewielkich rozmiarów, co pozwala je nosić w torebce, kaburze, a nawet w kieszeni. Możesz wybrać pistolet w kształcie sprayu, który ułatwia celowanie, ale nawet jeśli nie uderzysz bezpośrednio w oczy, rozpylenie pieprzu na klatce piersiowej, ramionach lub w pobliżu nosa, lub ust jest na ogół wystarczające, aby zatrzymać każdego napastnika.

Redakcja