Gaz pieprzowy a paralizator – różnice

Gaz pieprzowy a paralizator – różnice

Paralizator latarka oraz gaz pieprzowy to przedmioty, które służą do samoobrony. Dzięki temu, że nie trzeba posiadać pozwolenia, by ich używać, cieszą się one dużym zainteresowaniem zarówno wśród pań, jak i panów. Nie należą one do najdroższych produktów oraz nie są duże, dzięki czemu można zabierać je praktycznie wszędzie. Latarka z paralizatorem, tak samo jak gaz pieprzowy, mają swoje wady oraz zalety. W poniższym tekście przedstawimy niektóre z nich. 

Zasięg działania gadżetów 

W przeciwieństwie do gazu pieprzowego paralizator latarka zadziała tylko i wyłącznie przy bezpośrednim starciu, kiedy to napastnik zbliży się na tyle, by go dotknąć wspomnianym gadżetem. Nie jest jednak możliwe, by ładunek przeszedł z osoby na osobę, dlatego też używanie paralizatora jest tak bezpieczne. Gaz pieprzowy pozwala natomiast zachować bardziej komfortowy dystans, czym zdobywa popularność przyszłych użytkowników. 

Zasięg pola rażenia 

Paralizator latarka oddziałuje na osobę, którą się nim dotknie. Można używać go jednak wielokrotnie, co nie czyni go bezużytecznym po jednym razie. Gaz pieprzowy działa inaczej. Rozpylona chmura dosięgnie każdego, kto się w niej znajdzie. Dlatego też nie jest wskazane, by używać go w pomieszczeniach zamkniętych, czy te środkach komunikacji miejskiej. Pod tym względem paralizator latarka jest o wiele bardziej praktyczny. 

Na co zatem się zdecydować? 

Zarówno paralizator latarka, jak i gaz pieprzowy, skutecznie są w stanie stawić czoła napastnikowi. Ich dobór zależy tylko i wyłącznie od użytkownika oraz tego, w jakich miejscach przebywa najczęściej, czy też jaką posiada pracę. Dlatego też nad tego typu wyborem warto się dłużej zastanowić.

Redakcja