Paralizator – najczęstsze obawy

Paralizator – najczęstsze obawy

Bezpieczeństwo jest najważniejsze – jest to postawa, która warunkuje zachowanie w sytuacjach zagrażających zdrowiu. Paralizator latarka mimo tego, że przeznaczony jest do samoobrony, to wiele osób niepewnie po niego sięga. Taka reakcja spowodowana jest niewystarczającą wiedzą na temat produktu tego typu, jak i strachem przed tym, że wyrządzi się krzywdę drugiemu człowiekowi. Czy jednak obawy, związane z paralizatorem elektrycznym z latarką, są słuszne? Przekonaj się, zapoznają z poniższym tekstem. 

Wpływ paralizatora na człowieka 

Latarka z paralizatorem bez zezwolenia, którą nabyć można w sklepie internetowym, nie powoduje obrażeń trwałych, a tym bardziej śmiertelnych. Przesyłane przez nią impulsy elektryczne znacznie wpływają na układ nerwowy, jak i mięśniowy, prowadząc do zaburzenia na jakiś czas kontroli ruchowej – jest to czas, kiedy można uciec i wezwać pomoc. 

Impuls elektryczny a ubrania 

Ubrania nie stanowią bariery nie do przebycia. Paralizator latarka poradzi sobie z nimi, więc bez obawy o to można go używać. 

Czy wstrząs przechodzi na osobę broniącą się?

Nie, nawet jeżeli napastnik trzyma osobę, która używa paralizatora elektrycznego z latarką, to nie jest możliwe, aby i ją dotknęło porażenie. Prąd elektryczny od razu wchłaniany jest przez mięśnie i nie wędruje dalej. Dlatego też używanie przedmiotów tego typu jest jak najbardziej bezpieczne. Posiadają one również odpowiednie zabezpieczenia, dzięki którym same nie uruchomią się w plecaku, czy też torbie. Warto wspomnieć, że nie są one również skomplikowane i szybko można odbezpieczyć paralizator, by go użyć.

Redakcja