Jak skompletować zestaw survivalowy?

Jak skompletować zestaw survivalowy?

Aktywność survivalowa już od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem. I trudno się temu dziwić, gdyż tego typu wyprawy zapewniają nie tylko doskonała rozrywkę, ale także pozwalają zmierzyć się z przeciwnościami i własnymi słabościami. Jednak aby wyprawa survivalowa była udana, to warto się do niej przygotować w odpowiedni sposób.

W tym przypadku niezbędny jest sprzęt outdoorowy, bez którego trudno poradzić sobie w terenie (zwłaszcza tym wymagającym). Jak skompletować sprzęt survival i co powinno znaleźć się w takim zestawie?

Podstawa to plecak lub torba taktyczna

Podstawowym wyposażeniem grupy survivalowej powinny być odpowiednie plecaki lub torby taktyczne. Tutaj należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach – taki sprzęt outdoorowy powinien być pojemny, wygodny, lekki, nieprzemakalny i wyposażony w paski lub zaczepy (służące do przymocowania niezbędnych akcesoriów). Sama pojemność plecaka lub torby powinna być uzależniona od konkretnej wyprawy. 

Odzież i obuwie – to także jest ważne

Podstawowy sprzęt outdoorowy to nie tylko odpowiedni plecak lub torba. To także dobre obuwie, które powinno być nie tylko bezpieczne i wygodne, ale także dopasowane do konkretnego ukształtowania terenu. Równie ważna jest odzież outdoor, która z jednej strony powinna chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a z drugiej – zapewniać skórze oddychanie i ochronę przed przegrzaniem.

Dodatkowe wyposażenie – akcesoria survivalowe

Oprócz plecaka, odzieży i obuwia żadna wyprawa nie może odbyć się bez dodatkowego wyposażenia. Najbardziej przydatne akcesoria survivalowe to latarka, apteczka, nóż, śpiwór, mapa, lornetka, kompas, urządzenie do uzdatniania wody i wiele innych. Nie wolno też zapominać o odpowiednim prowiancie i wodzie.

Odpowiednie skompletowanie zestawu survivalowego to gwarancja udanej wyprawy. A wszystkie niezbędne rzeczy są dostępne na stronie https://doctorgun.eu/category/outdoor-survival. 

Redakcja