Na biwak, wyprawę w leśną głuszę lub w góry

Na biwak, wyprawę w leśną głuszę lub w góry

Survival kojarzy się z ekstremalnie trudnymi warunkami, w których tylko nielicznym udaje się przetrwać. Dzisiaj pojęcie to odnosi się także do turystyki kwalifikowanej czy podróżniczej. Na takie wyprawy koniecznie należy zabrać ze sobą pewne akcesoria, dzięki którym w razie czego łatwiej będzie przetrwać.

Survival nie tylko militarny

Survival cieszy się bardzo dużą popularnością w wielu krajach świata. W Polsce szczególnie dużą popularnością cieszy się survival militarny.

Niezależnie od tego na jaki rodzaj survivalu dana osoba się zdecyduje, potrzebuje niezbędnych akcesoriów i odpowiedniej odzieży. Sprzęt outdoorowy oraz akcesoria survivalowe można dzisiaj kupić bez najmniejszych problemów w sklepach z militariami. Co ważne, aby kupić akcesoria survivalowe albo sprzęt outdoorowy nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wiele sklepów, które sprzedają sprzęt outdoorowy i akcesoria survivalowe prowadzi sprzedaż przez internet.

Nie tylko dla miłośników survivalu

Sklepy ze sprzętem survivalowym mają w swojej ofercie między innymi plecaki survival. Plecaki survival są bardzo pojemne, zmieści się do nich mnóstwo niezbędnych rzeczy i spory zapas prowiantu. Duża liczba kieszeni sprawia, że plecaki survival są wyjątkowo praktyczne i funkcjonalne. Alternatywą dla plecaków mogą być torby taktyczne.

Torby taktyczne sprawdzą się również podczas krótkich wypraw na łono natury. Także wysokiej jakości odzież outdoor przyda się nie tylko podczas trudnych warunków pogodowych i terenowych. Odzież outdoor jest wytrzymała, nie krępuje też ruchów.

Redakcja