Sprzęt survivalowy – plecaki, odzież i akcesoria

Sprzęt survivalowy – plecaki, odzież i akcesoria

Mówiąc najprościej survival to sztuka przetrwania, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Już od kilku lat nie brakuje entuzjastów wycieczek w dzikie i oddalone od cywilizacji rejony Polski i świata, w których można poczuć, czym tak naprawdę jest natura. Takie wyprawy zapewniają niezapomniane przeżycia, które na długo pozostają w pamięci. Jednak aby wycieczka była udana, to trzeba się do niej przygotować w odpowiedni sposób. Podstawą jest tutaj sprzęt outdoorowy, który zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale też podstawową wygodę. Co jest niezbędne do takiej wycieczki?

Rzecz najważniejsza – odzież i obuwie

Najważniejszą rzeczą przy tego typu wyprawach jest skompletowanie odpowiedniej odzieży i obuwia. Tutaj nie wystarczą zwykłe ciuchy, która sprawdzą się w codziennych warunkach. W tym przypadku niezbędna jest odzież outdoor, która nie tylko chroni przed wiatrem, deszczem, zimnem czy śniegiem, ale także pozwala skórze oddychać i nie naraża jej na przegrzanie.

Obowiązkowym wyposażeniem są też odpowiednie buty, które powinny być nie tylko wygodne, ale także bezpieczne i dopasowane do konkretnego podłoża (na przykład buty górskie). Tylko takie wyposażenie ubraniowo – obuwnicze pozwala na bezpieczne wyprawy survivalowe.

Plecak jako obowiązkowe wyposażenie

Innym niezbędnym wyposażeniem uczestnika wyprawy survivalowej jest odpowiedni plecak, który powinien charakteryzować się sporą pojemnością (wszak musi pomieścić nie tylko odzież czy akcesoria survivalowe, ale także prowiant i wodę). Dodatkowo taki plecak powinien być wygodny, lekki i nieprzemakalny. Natomiast jego wielkość powinna być uzależniona od konkretnej wyprawy – jej rodzaju i długości. Pewnym zamiennikiem plecaków są torby taktyczne, które także są praktyczne, funkcjonalne i bardzo pojemne. 

Dodatkowe wyposażenie uczestnika takiej wyprawy to oczywiście odpowiednie akcesoria survivalowe – takie jak latarka, apteczka, termos, kompas, urządzenie do filtracji wody i wiele innych przydatnych rzeczy. A gdzie to wszystko kupić? Oferta sklepu posiadającego niezbędny sprzęt survival jest dostępna na stronie internetowej.

Redakcja