Jaką siekierę kupić na survival?

Jaką siekierę kupić na survival?

Wyprawy survivalowe to jedna z ciekawszych propozycji na spędzenie urlopu lub wolnego czasu. A niepowtarzalna przygoda, spora dawka adrenaliny i w wielu przypadkach spełnienie marzeń z dzieciństwa o zostaniu podróżnikiem sprawiają, iż wyprawy tego typu cieszą się bardzo dużą popularnością. Jednak aby taka przygoda była udana, bezpieczna i niezapomniana w pozytywnym tego słowa znaczeniu, to trzeba zadbać o odpowiedni sprzęt survival.

Wśród wyposażenia takiego podróżnika powinna znaleźć się nie tylko odpowiednia odzież, apteczka czy plecak, ale także praktyczne akcesoria survivalowe. Tutaj na uwagę zasługuje siekiera lub toporek survival, czyli sprzęt niezwykle przydatny podczas każdej wyprawy. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Najważniejsza jest jakość wykonania

Siekiera survival to niezbędne wyposażenie każdego wędrowca. Dlatego też musi charakteryzować się wysoką jakością wykonania. W tym przypadku na szczególną uwagę zasługują jej dwa elementy – uchwyt i ostrze. Ten pierwszy musi być wygodny, ergonomiczny, solidny, antypoślizgowy i wykonany z dobrej jakości drewna.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy jest on zabezpieczony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, o które nietrudno podczas takich wypraw. Natomiast drugi z elementów siekiery lub toporka – ostrze – powinien być wykonany ze stali wysokiej jakości, która gwarantuje długie użytkowanie bez konieczności częstego ostrzenia.

Rozmiar siekiery – jaką wybrać

Drugim istotnym kryterium przy zakupie siekiery survival jest jej rozmiar. Jeżeli będzie za mała, to jej ostrze będzie znajdować się niebezpiecznie blisko dłoni. Natomiast zbyt duży rozmiar sprawi, iż siekiera będzie za ciężka i nieporęczna. Dlatego też warto wybrać siekierę o rozmiarze od 55 do 65 cm, której wysokość ostrza waha się od 10 do 12 cm, a waga kształtuje się w okolicach 1 kilograma. Taki rozmiar siekiery zapewnia wygodne i ergonomiczne użytkowanie.

Siekiera lub toporek survival to jeden z podstawowych elementów sprzętu outdoorowego. Warto zadbać o to, aby była bezpieczna, wygodna i komfortowa w użytkowaniu.

Redakcja